WhatsApp İletişim

GUMARABİK - FRANSA

4.20 $

  • 25 Kg Torba

- +


Analiz Raporu

 
Açıklama

GUM ARABİK

CAS No

9000-01-5

Ürün Adı

Arap Zamkı

Ürün Kodu

E 414

Molekül Ağırlığı

~250,000

Saflık

99%

GUM ARABİK

Genel Bilgi:

 

Gum Arabik yada akasya sakızı, antik çağlardan itibaren  Arabistan, Sudan ve Batı Asya'da elde edilirken , Sahra altı akasya sakızı değerli bir ihracat ürünü olarak uzunca bir geçmişi bulunmaktadır.

İhraç edilen akasya sakızı, eskiden Sahel bölgesinin genelini kaplayan akasya ağaçlarından geliyordu. Yani, Atlantik'ten Kızıldeniz'e uzanan Sahra Çölü'nün güney kıyı bölgesi.

Günümüzde, aksya sakızı üreten Akasya türlerinin ana popülasyonları Moritanya, Senegal, Mali, Burkina Faso, Nijer, Nijerya, Çad, Kamerun, Sudan, Eritre, Somali, Etiyopya, Kenya ve Tanzanya'dır.

Gum arabik, aynı zamanda sakız sudani, akasya zamkı, arap sakızı, akasya zamkı, akasya, Senegal sakızı ve Hint sakızı olarak da bilinir . İki akasya türünün sertleştirilmiş özsuyundan oluşan doğal bir sakızdır

Arap zamkı, ağırlıklı olarak arabinoz ve galaktozdan oluşan karmaşık bir glikoprotein ve polisakkarit karışım türüdür. Suda çözünür, yenilebilir ve en başta gıda endüstrisinde ve meşrubat endüstrisinde E numarası E414 (ABD'de I414) ile dengeleyici olarak kullanılır.

Gum Arabik, geleneksel litografide önemli bir komponenttir ve baskı, boya üretimi, tutkal, kozmetik ve mürekkeplerde ve tekstil endüstrilerinde viskozite kontrolü de dahil olmak üzere çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılır, fakat bu rollerin birçoğu için daha az pahalı malzemelerle rekabet eder.

Arap zamkı, amoksisilin de dahil olmak üzere bazı ilaçların bağırsaktan emilim oranını yavaşlatır. Sahel ve Arabistan'ın göçebe nüfusu, Arap sakızının çağlar boyunca yararlı  etkilerini biliyorlardı, ve Avrupa'da ki farmasötik uygulamaları da ilk kullanımları arasındaydı.

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla