WhatsApp İletişim

PARAFİN LİKİT FARMA - HİNDİSTAN

1.95 $

  • 200 Kg Fıçı

- +


Analiz Raporu

CAS numarası :  8002-74-2
EINECS numarası :  232-315-6
Moleküler formülü :  CnH2n+2  n=24~36
Görünüm :  Kar beyaz katı
Erime noktası :  58-62 0 C
Yağ miktarı :  % 0.6-0.9
Peneterasyon  ( 25 0 C) :  30-32
Koku: Kokusuz
Erime noktası :  58-62 0 C
Kaynama noktası :  300 0 C
Parlama noktası :  240 0 C
Ateşlenme derecesi :  3000 C

Özellikler

 
Açıklama

PARAFİN

Genel Bilgi:

 

İlk  defa parafin, 1829 yılında Carl Reichenbach tarafından odun katranından; sonra da bütümlü tabakalardan; 1867'den sonra da petrolden elde edildi. 1947'de de sentetik olarak parafin mumu elde edilmiştir. Doymuş hidrokarbonlardan meydana gelir.

Katı parafinin erime derecesi sıvı parafine oranla  daha yüksektir.

Ham petrolün rafinasyon prosesinde  yan ürün olarak elde edilen yağlı parafin ilk önce sıcakta eritilir, daha sonra da soğutularak sadece parafinin donması sağlanır. Donmuş posa şeklindeki parafin yağlı kısımlarından  ayrıştırılır.

Günümüzde çalışan parafin imalathaneleri de, bu temele dayanarak parafin mumunu imaleder. İleri saflaştırma teknikleri kullanılarak renk, koku ve tat gibi kısımları geliştirilir. Saflaştırma prosesinde kil ve sülfat asidi kullanılmaktadır.

Yaygın olarak eller ve ayakalardaki kütikülleri yumuşatmak için ve spa uygulamalarında kullanılır, çünkü renksiz, tatsız ve kokusuzdur. Ayrıca ağrıyan eklemlere ve kaslara ağrının giderilmesi için de kullanılabilir.

Parafin mumu da diğer birçok kullanım alanine da sahiptir. Sıklıkla yağlama, elektrik yalıtımı, mum ve boya kalemi yapmak için kullanılır.

Kozmetik olarak parafin mumu  kullanımı, çoğunlukla ellere ve ayaklara uygulanır. Balmumu, cildi esnek ve yumuşak hale getirmeye yardımcı olan doğal bir yumuşatıcı ajandır. Cilde uygulandığında nem takviye  eder ve tedavi tamamlandıktan sonra cildin nem seviyelerini artırmaya devam eder.

Ayrıca gözenekleri açmaya ve ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olabilir. Bu, cildin daha taze görünmesine ve daha pürüzsüz hissetmesini sağlar.

Tıp alanında kullanımında da olumlu katkuları vardır. Bir tür ısı terapisi gibi davranır ve kan akışını arttırmaya, kasları gevşetmeye ve eklem sertliğini azaltmaya yardımcı olabilir. Parafin mumu ayrıca kas spazmlarını ve iltihabı en aza indirebilir ve burkulmaları tedavi edebilir.

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla