WhatsApp İletişim

POLİ ELEKTROLİT ANYONİK - İSPANYA

0.00 $

  • 25 Kg Torba
Stok Durumu Sorunuz !

Analiz Raporu

 
Açıklama

 POLİELEKTROLİT ANYONİK

CAS No

 9003-05-8

Görünüm

Toz

Renk

Beyaz

pH

6,4- 8

POLİELEKTROLİT ANYONİK

Genel Bilgi:

 

Suda eriyen polimerler çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

Bu polimerlerin  önemli bir sınıfı, polimer zinciri boyunca negatif yük taşıyan ve anyonik polielektrolitler olarak adlandırılan akrilamid bazlı polimerlerdir. Bu negatif yüklü polimerler, topaklaştırıcılar, reoloji kontrol ajanları ve yapıştırıcılar olmak üzere sık olarak kullanılmaktadır.

Özellikle petrol sahası operasyonlarında, gelişmiş yağ geri kazanımı için viskozite kontrol ajanları olarak ve yağlama, atık geri kazanımı ve yağ taşıyan kayada yağ geçiş kanallarının açılması için kullanılan mühendislik sıvılarında daha az derecede kullanılırlar.

Kağıt üretimi, madencilik ve su arıtma işlemleri, katı dispersiyonlarda katıların topaklanması için akrilamid bazlı polimerlerin kullanılmasından da faydalanılır.

Akrilamid bazlı polimerler, akrilamidin ve türevlerinin serbest radikal polimerizasyonu ile yığın, çözelti, çökeltme, süspansiyon, emülsiyon ve kopolimerizasyon teknikleri yöntemiyle elde edilir. Bunlar arasında, çözelti polimerizasyonu, dökme polimerizasyonda sıcaklık ve çalkalama kontrolü ile ilgili zorluk ve süspansiyon, emülsiyon ve çökeltme polimerizasyonu için yüzey aktif (sürfaktan) maddelerinin ve çözücülerin maliyeti sebebiyle tercih edilen bir tekniktir. Anyonik polimerler sulu dispersiyonlardaki parçacıklar ile dispersiyonların stabilitesi yada kararsızlığı ile sonuçlanan çeşitli yollarla etkileşime girebilir.

Katı-sıvı fazlardaki parçacıklar topaklaşmayı destekleyen ve dengesizleşmeye sebep  olan üç ana mekanizma ile dengesizleştirilebilir. Bu mekanizmalar polimer köprüleme, yük nötralizasyonu ve polimer adsorpsiyonudur. Katı-sıvı fazlardaki parçacıklar, hem elektrostatik hem de sterik itici kuvvetler yoluyla anyonik polimerler tarafından stabilize edilebilir.

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla