WhatsApp İletişim

ASKORBİK ASİT - ÇİN

5.50 $

  • 25 Kg Torba

- +


Analiz Raporu

CAS numarası    :  50-81-7
PubChem           :  5785
ChemSpider       :  10189562
Moleküler formül     :  C6H8O6
Molar kütle              :  176,12 g mol-1
Görünüm                 :  Beyaz ya da açık san bir katı
Yoğunluk                 :  1.65 g/cm3
Ergime noktası        :  190-192 ° C, K 463-465, 374-378 ° C (ayrışma)
Suda çözünürlük     :  330 g / L,
Etanol Çözünebilirlik   :  20 g / l
Gliserol Çözünebilirlik :  10 g / L
Propilen glikol Çözünebilirlik  :  50 g / l

Özellikler

 
Açıklama

ASKORBİK ASİT

Genel Bilgi:

Askorbik Asit, suda çözünen doğal bir vitamindir (C Vitamini). Kloroform, benzen, benzen eteri,petrol eteri ve yağ gibi maddelerde çözünmez.Askorbik asit bir monosakkarit türevidir ve diğer altı karbona sahip  monosakkaritlere benzer. Renksiz, beyaz renkli , dikdörtgen şeklindeki  kristallerdir. Çok hafif hoş bir kokusu vardır. Ekşi tatta ve asidik reaksiyondadırOptikçe aktif ve  polarize ışığı sağ yöne  çevirir. Asetonda  çok az  çözünür. 

 

Askorbik asit, bakteriyel enfeksiyonlara karşı , zehirli maddelerden  arındırıcı reaksiyonlarda ve diş, kemik, bağ dokusu, deri ve kılcal damarlardaki kolajen arttırımında görev alan kuvvetli  bir indirgen  ve antioksidandır. Narenciye ve birçok meyve ve sebzede bulunan C vitamini insanlar tarafından üretilemez veya depolanamaz.

C vitamini (askorbik asit), eksikliğinde iskorbüt hastalığı görülen suda çözünür bir vitamindir. Fizyolojik olarak veya  orta derecede yüksek dozlarda C vitamin, akut karaciğer defektine veya sarılığa sebebiyeti yoktur.

Vücudun birçok parçasının  düzgün çalışması ve işlevi için C vitamin elzemdir. Ayrıca optimum bağışıklık fonksiyonunun korunmasında önemli bir rol oynar.

 

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla