WhatsApp İletişim

DİSİYANDİAMİD - ÇİN

6.00 $

  • 25 Kg Torba
Stok Durumu Sorunuz !

Analiz Raporu

CAS numarası:  461-58-5
PubChem:  10005
ChemSpider:  9611
EC Numarası:  207-312-8
RTECS numarası:  ME9950000
Moleküler formül:  C2H4N4
Molar kütle:  84.08 g / mol
Görünüm:  Beyaz kristaller
Yoğunluk:  1.400 g/cm3
Erime noktası:  209.5 ° C
Kaynama noktası:  252 ° C
Suda çözünürlük:  41.3 g / l -0.52: log P kH: 2.25 · 10-10 atm.m ³ / mol

Özellikler

 
Açıklama

DİSİYANDİAMİD

Genel Bilgi:

 

Disiyandiamid diğer en  sık kullanılan adıyla 2-Siyanoguanidin, guanidinden türetilen bir nitrildir. Bir siyanamid dimerinden hazırlanmaktadır.

 2-Siyanoguanidin, suda, asetonda ve alkolde çözünebilen fakat polar olmayan organik çözücülerde çözünmeyen renksiz bir katıdır.

2-Siyanoguanidin, siyanamidin baz ilemuamelesi sonucunda elde edilir. Toprakta siyanamidin arışarak elde edilir.Disiyandiamid, guanidin ve melaminden farklı ve faydalı başka bileşikler elde edilir.Bunlara örnek olarak , asetoguanamin ve benzoguanamin, siyanoguanidinin nitril ile yoğunlaştırılması prosesi örenek verilebilir:

 

(H2N)2C = NCN RCN → (CNH2)2(CR)N3

Ayrıca siyanoguanidin gübre olarakta kullanılır.Önceden  bazı patlayıcılarda yakıt olarak kullanılıyordu. Tutkal yapımında epoksi reçinelerin sertleşmesi için de kullanılır.

Siyanik asidin amidi olan siyanamid, 45 ° C'de eriyen beyaz renkli bir kristaldir. Su, alkol ve dietil eterde hemen  çözünür. Ticari olarak, kalkerden türetilen karbonattan karbür işlemi ile yada katalizör (merkürik oksit) varlığında tiyoüre desülfürizasyonu ile elde edilir.

Ayrıca siyanamid, siyanojen halojenürlerin  amonyak ile muamelesi sonucunda da elde edilir. Siyanamidin sıcaklığı , 150 ° C'nin üzerine çıktığında disiyandiamide, trikiyantriamide ve melamine polimerize olur.

Disiyandiamid, melamin imalatı için bir ara maddedir .Aminolu plastiklerin ve reçinelerin ana  bileşenidir. Yavaş ve devamlı  azot salımlı gübreler, yanmaz maddeler, devre kartları için epoksi laminatlar, toz kaplamalar ve yapıştırıcılar, su arıtma kimyasalları, boya sabitleme, deri ve kauçuk kimyasalları, patlayıcılar ve farmasötikler dahil olmak üzere çok farklı  organik kimyasalların elde edilmesinde kullanılır. .

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla