WhatsApp İletişim

ETİL ALKOL - MALEZYA

0.00 $

  • 30 Litre Bidon

- +


Analiz Raporu

TAHSİSLİ ÜRÜNDÜR TAHSİSİ OLMAYANLARA SATIŞI GERCEKLEŞTİRİLMEZ.

Adı                        Etanol
   
Diğer adları               Etil alkol,bitkisel alkol, hidroksitan, ETOH
   
Kimyasal Formül      C2H5OH
   
Molekül Ağırlığı        46.06844(232) g/mol
   
Görünüşü                 Renksiz Sıvı
   
Cas Numarası             [64-17-5]
   
Yoğunluk ve Faz        0.789 g/cm³, sıvı
   
Suda Çözünürlük        Tamamıyla
   
Egrime Noktası          ?114.3 °C (158.8 K)
   
Kaynama Noktası          78.4 °C (351.6 K)

Özellikler

 
Açıklama

Etanol ,etil alkol veya bitkisel alkol renksiz ve yanıcı bir kimyasal bileşiktir. Etil Alkolün kaynama noktası 78,4°C’de donma  noktası ise -114,5°C’ dir.. Sıcaklıkla hacim büyümesi nisbeten muntazam olduğundan, hava sıcaklığını ölçen termometrelerde (evlerde kullanılan) bir termometre sıvısı olarak kullanılır. Sıvı seviyesinin rahat görülmesi için bir boyar madde konur. Özgül ağırlığı 20°C’de 0,789 g/cm3tür. Etanol, aynı miktarda su ile karışık olduğunda bile soluk, mavimsi, issiz bir alevle yanar. Etanolun yanma enerjisi 1 gram başına 7,09 kcal verecek şekildedir. Su, eter ve asetonda her  nisbette karışır. Suyla karışınca bir hacim küçülmesi olur. Mesela, 52 hacim alkol ve 48 hacim su karıştırıldığında 100 hacimlik değil de, 96,3 hacimlik bir çözelti meydana gelir. Alkollü içeceklerde kullanılan tek alkol türüdür. Ayrıca bir kısım vitamin şuruplarında çözücü olarak kullanılmaktadır. Kimyasal formülü C2H6O olup EtOH veya C2H5OH olarak da ifade edilmektedir.

ETİL  ALKOL FERMANTASYONU

Bakteriler ve bazı mayalar tarafından gerçekleştirilir. Glikoz parçalandıktan sonra elde edilen pürivattan 1 CO2 çıkarak Asetaldehit oluşturular Asetaldehit NADH2 ile reaksiyona girerek onun Hidrojenlerini alır. Son ürün Etil Alkoldür.

KULLANIM ALANLARI

Ağırlıklı olarak ilaç, kozmetik, temizlik, plastik, kişisel bakım ürünleri, baskı ve ambalaj sanayisinde kullanılır. Yine diğer organik kimyasalların üretim  için ara ürün olarak da kullanım görür.

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla