WhatsApp İletişim

MORFOLİN - HOLLANDA

0.00 $

  • 200 Kg Fıçı
Stok Durumu Sorunuz !

Analiz Raporu

CAS numarası : 110-91-8
EINECS numarası :  203-815-1
Saflık:  99 %
Görünüm :  Şeffaf sıvı
Moleküler  formülü :  2NH. O(CH2CH2)
Nem :  0.5 % max
Kaynama aralığı( 5-% 95) 0C:  126-129 0C
Kaynama noktası :  128.3 ºC
Donma noktası : - 4.9 0C
Viskozite( 20 0C):  2.3 Cp
Alt patlama sınırı % (V / V):  1.8
Isı kapasitesi (Cp):  173,89 J / (mol · K)
Diğer isimler :  Dieilamit oksit,

Özellikler

 
Açıklama

MORFOLİN

Genel Bilgi:

 

Morfolin, O(CH2CH2)2NH kimyasal formülüne sahip organik bir bileşiktir. Bu heterosiklik bileşik; hem amin hem de eter fonksiyonel gruplarına  sahiptir.

Amin fonksiyonel grubu nedeniyle morfolin bir bazdır; konjuge asidine morfolinyum denir. Örnek olarak, morfolinin hidroklorik asit ile muamelesi, tuz morfolinyum klorürünü verir.

Morfolin endüstriyel olarak dietanolaminin sülfürik asit dehidrasyonu ile üretilir.

Morfolin, hem fosil yakıt hem de nükleer santral buhar sistemlerinde pH ayarlaması için sıklıkla kullanılan bir katkı maddesidir.

Morfolin, uçuculuğu sayesinde su yerinede kullanılır, bundan dolayıda  suya ilave edildikten  sonra, konsantrasyonu hem su hem de buhar fazlarında eşit olarak dağıtılır. Sonrada  pH ayarlama fonksiyonları korozyon koruması için buhar tesisi boyunca dağıtılır. Morfolin, bu tür bitkilerin buhar sistemleri için korozyon koruması için kapsamlı bir uçucu proses  kimyası sağlamak için çoğunlukla düşük hidrazin yada amonyak konsantrasyonlarıyla beraber  kullanılır. Morfolin, yüksek sıcaklıklarda oksijen olmadığında ve bu buhar sistemlerindeki basınçlarda oldukça yavaş bir şekilde ayrılır.

Morfolin, meyve parlatma  işleminde kimyasal bir emülgatör olarak kullanılır. Doğal kaynak  olarak doğada , meyveleri böceklere ve mantarlara  karşı korumak için balmumu yapar, fakat  meyve temizlendikçe bu kaybolabilir.

Değiştirmek için az miktarda yeni balmumu yapılır. Morfolin, meyve kaplaması için bir balmumu olarak kullanılan bir emülgatör ve çözünürlük yardımcısı olarak kullanılır. Fakat  Avrupa Birliği meyve kaplamada morfolin kullanımını yasaklamıştır.

Tahıllarda tarımsal mantar öldürücüler olarak kullanılan morfolin türevleri olan ergosterol biyosentez inhibitörleri olarak bilinir.

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla