WhatsApp İletişim

SENTETİK KRİYOLİT - ÇİN

1.75 $

  • 25 Kg Torba

- +


Analiz Raporu

CAS numarası:  13775-53-6
PubChem:  159692
ChemSpider:  11431435
Chebi:  39289
Moleküler formül:  Na3AlF6
Molar kütle:  209,94 g / mol
Görünüm:  Beyaz toz
Yoğunluk:  2,9 g / cm ³, katı
Erime noktası:  1000 ° C
Suda çözünürlük:  çözünmez

Özellikler

 
Açıklama

SENTETİK KRİYOLİT

Genel Bilgi:

 

Sentetik kryolit diğer bir adıyla sodyum alüminyum hekzaflorür, Na3AIF6 kimyasalformülüne sahip inorganik bir bileşiktir. Sentetik kryolit beyaz renkli katı formda, doğal olarak mineral kriyolit olarak ortaya çıkar ve alüminyum metalin endüstriyel olarak eldesinde sık olarak kullanılır. Bileşik, heksafluoroalüminat (AlF6)3- iyonunun sodyum (Na+) tuzudur.

Çoğu sentetik kriyolit, alüminyumu yükseltger, hidroflorik asit ve sodyum hidroksit yada benzer özellikteki reaktif olan heksaflorosilikik asitten üretilir:

6NaOH + Al2O3 + 12HF → 2 Na3AlF6 + 9H2O

Sentetik kriyolitin temel uygulama alanı, boksit gibi alüminyum oksitlerin elektrolizi için solvent olarak kullanılmasıdır.

Alüminyum oksitlerin metalik alüminyumformuna döndürülmesi, metal iyonlarının, elektroliz hücresinde sağlanan elektronları alabilmeleri için çözünmelerini sağlar. Solvent olarak bir kriyolit ve bir miktar alüminyum triflorür karışımı kullanılır.

Standart çözeltilerden farklı olarak, bu çözeltinin erimesi için sıcaklığın 1000 ° C'yekadar varması gerekir. Sodyum alüminyum hekzaflorür de pestisit olarak kullanılır. Başka çeşitli kullanımları ise, emayeler için ağartıcı olarak ve cam için opaklaştırıcı olarak kullanılmasıdır.

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla