WhatsApp İletişim

SİLİKA JEL BEYAZ - ÇİN

3.35 $

  • 25 Kg Torba

- +


Analiz Raporu

CAS numarası:  63231-67-4,
Moleküler formülü:  SiO2+H2O+CoCl2
Molar kütle:  60.08 g / mol
Görünüş:  Şeffaf boncuklar
Koku:  Kokusuz
EC Numarası:  231-545-4
Tehlike tanımı:  Xn Zararlı
Erime noktası / Erime aralığı:  1610-1728 ° C (2930-3142 ° F)
Kaynama noktası / Kaynama aralığı:  2230 ° C (4046 ° F)
Yoğunluk 20 ° C (68 ° F):  2,17-2,66 g / cm ³
Sudaki Çözünürlüğü:  Çözünmez

 

Özellikler

 
Açıklama

SİLİKA JEL

Genel Bilgi:

 

Silika jel diğer bilinen adıyla silikon dioksit, çoğunlukla kumda bulunan silikon ve oksijenin doğal bir bileşiğidir.

Bütün silika formları, silikon ve oksijen atomlarından oluşan kokusuz katılardır. Silika parçacıkları havada süspansiyon haline gelir ve patlayıcı olmayan tozlar oluştururlar. Silika, diğer metalik elementler ve oksitlerle birleşerek silikatları da meydana getirir.

Silika'nın üç ana kristal çeşidi vardır: kuvars, tridimit ve kristobalit. Kuvars kayasından gelen ince parçacıklı silika tozu, uzun süreli maruziyette  ilerleyici akciğer hasarına, silikoza neden olur.

Amorf silika yani tütsülenmiş silika gibi  ağırlıkça % 2'ye kadar oranlarda  topaklanmayı önleyici ajanlar olarak çeşitli gıda ürünlerinde kullanılır. Amorf silika ayrıca bir topaklanmayı engelleyici ajan olarak ve çeşitli ilaç ve vitamin preparatları için farmasötiklerde bir katkı maddesi olarak kullanılır.

Farklı fizikokimyasal özelliklere sahip silikalar bu özelliklere göre, sentetik amorf ürünlerde kullanılır; kauçuk endüstrisinde dolgu maddeleri olarak, lastik bileşiklerinde, toz malzemelerde serbest akış ve topaklanmayı engelleyici maddeler olarak ve özellikle hayvan yemi ve zirai kimyasalların üretiminde sıvı taşıyıcılar olarak; diğer kullanımları ise diş macunu katkı maddeleri, boyalar, silikon kauçuk, yalıtım malzemesi, kaplamalardaki sıvı sistemleri, yapıştırıcılar, baskı mürekkepleri, plastisol araba astarları ve kozmetiklerde kullanılmasıdır.

Tıp alanında ise silica jel kullanımı : biyoaktif camlar yani  hem kemikte hem de yumuşak dokuda iyi biyouyumluluk sergileyen ve oral ve maksillofasiyal kemik büyütmede kullanılan silika bazlı, yüzey aktif kemik yapıları olarak kullanılmasıdır.

 

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla