WhatsApp İletişim

POLİETİLEN GLİKOL 400 - RUS

0.00 $

  • 225 Kg Fıçı
Stok Durumu Sorunuz !

Analiz Raporu

Cas Numarası :  25322-68-3
Einecs :  500-038-2
Kimyasal Formülü :  H(OCH2CH2)nOH
Buhar Yoğunluğu :  >1
Buhar Basıncı :  < 0.01 mm Hg ( 20 0 C)
Tutuşma Sıcaklığı :  581 F
Kırılma İndeksi :  n 20 /D 1.467
Yoğunluk :  1.126 g / ml ( 20 0 C)
Ph :  6

Özellikler

 
Açıklama

POLİETİLEN GLİKOL

Genel Bilgi:

 

Polietilen glikol (PEG), endüstriyel alandan ilaca kadar çok fazla  uygulama alanı olan bir polieter bileşiğidir. PEG moleküler ağırlığına bağlı olarak polietilen oksit (PEO) yada polioksietilen (POE) olarak da bilinir.

PEG'nin yapısı genel olarak H(OCH2CH2)nOH olarak gösterilir.

PEG, bir sıra  laksatifin esasına dayanan bir bileşiktir.Polietilen glikol ve ilave edilen elektrolitler ile tüm bağırsak irrigasyonu ameliyat yada kolonoskopi öncesi bağırsak hazırlığı için kullanılır.

PEGçok çeşitli farmasötik üründe bir ilaç katkı maddesi olarak kullanılır.

Birçok protein içerikli farmasötiklere bağlandığında, polietilen glikol transfer proteinin kandan yavaş olarak temizlenmesini sağlar.

Ayrıca PEG'nin aksonları kaynaştırmak için kullanılabilme olasılığı periferik sinir ve omurilik yaralanması üzerine çalışan araştırmacılar tarafından araştırılmaktadır.

PEG suyu seven (hidrofilik) bir bileşik olduğundan, tek moleküllü floresan araştırmalarında proteinlerin spesifik olmayan yapışmasını engellemek için mikroskop cam slaytlarını pasifize etmek  için kullanılmıştır.

Polietilen glikol düşük bir zehirlilik oranına sahiptir ve birçok  alanda kullanılır. Polimer, sulu ve susuz ortamlarda çeşitli yüzeyler için yağlayıcı bir kaplama olarak kullanılır.

Polietilen glikol gaz kromatografisinde polar olan bir durgun fazın haricinde elektronik test cihazlarında bir ısı transfer ajanı olarak da kullanılır.

Mikrobiyoloji biliminde , virüsleri konsantre etmek için PEG çökeltisi kullanılır.

Deneysel çalışmalarda  fenol ile çalışırken, herhangi bir artık fenolü ortamdan uzaklaştırmak için fenol cilt yanıklarında PEG 300 formuyla  kullanılabilir.

PEG, çok büyük boyutlu sabun köpüğünün mukavemetini  arttırmak için kullanılır. Ve birçok kişisel yağlama maddesinin de temel bileşenidir.

Ara

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0.00 $ Toplam

Alışverişi Tamamla